Durumum forum
Durumum soru sor Durumum yeni sorular
Kullanıcı Adı-Soyadı: Parola:
 

Karaciğer yağlanmasına Akdeniz diyetiyle çözüm

Karaciğer yağlanmasına Akdeniz diyetiyle çözüm

En iyiler, Rehber
Karında yağlanma ve yorgunluk gibi belirtilerle ortaya çıkan karaciğerdeki yağlanmanın en önemli nedeni yanlış gıdalar. ABD’li uzmanların tedavi önerisi ise Akdeniz tarzı beslenme.

Kendinizi sürekli yorgun mu hissediyorsunuz? Karaciğerinizde yağlanma olabilir. Bu hastalık şu sıralar şişman zayıf herkeste sıkça görülüyor. Hastalığın nedenleri arasında karın bölgesinde yağlanma büyük risk iken, kilo problemi olmayanlarda da dengesiz diyet kompozisyonu da karaciğerde yağlanmaya neden olabilir. Biliyoruz ki beslenme ile vücuda aşırı yağ almak karaciğerin yağlanmasında önemli bir etken. Ancak sadece fazla yağ almak değil, fazla kalorili besinleri de yemek, karaciğerin yağlanmasına neden olabilir. Bu nedenle Amerikan Kalp Birliği, Amerikan Diyetetik Akademisi ve Amerikan Tarım Birimi sağlıklı olmak ve karaciğerde yük oluşturmamak adına bin 400 ile bin 600 kalorilik diyetler tüketmenin önemli olduğunun altını çiziyor. Fazla alınan kalori karın iç bölgesindeki yağlanmayı hızlandırıyor. Birçok fizyolojik olay devreye giriyor, karaciğerde hem yağlanmaya neden oluyor hem de insülin direnci oluşmasını sağlıyor. Ancak kilo vermeyle karaciğer eski halini alabiliyor.

HASTALIĞA KARŞI 6 ETKİLİ ADIM

- Beslenmedeki yağları düzenle: Karaciğerde yağlanma olan bireylerin zeytinyağı tüketmesi gerek. Ancak zeytinyağı, günde 5 tatlı kaşığını geçmemek kaydı ile salata ve yemeklerde kullanılabilir. Ayrıca günde 1 gram omega 3 desteği alınabilir.

- Diyette fruktozu çıkar: Fruktoz içeren besinler karaciğerde hem yağlanmaya hem de karaciğer enzimlerinizin yükselmelerine neden olur. Bu nedenle fruktoz içeren besinlerden uzaklaşmalısınız.

- Betainden zengin beslen: Betain karaciğerin yükünü azaltan besin öğesidir. En fazla buğday tanesi, ıspanak ve şeker pancarında bulunur. Salatalara kendi suyunda haşlanmış buğday ekleyebilir, çorbalarınızı buğday ile zenginleştirebilirsiniz.

- Probiyotikten güç al: Probiyotiklerin karaciğer enzimlerini düşürmede etkin olduğu biliniyor.

- Antioksidanlardan zengin beslen: Karaciğer yağlanmasını E vitaminiyle beslenerek düzeltmek mümkün. Badem, Antep fıstığı, fındık, ceviz ve bitkisel sıvı yağlar en iyi E vitamini kaynağı.

- Düzenli yürüyüş yap: Mutlaka haftada en az 4 saat orta tempo yürüyüş karaciğerinizi koruyacaktır. En iyi tavsiyeler
 

Silkroad server, Silkroad pvp serverlar Tanıtımları


Silkroad pvp server Online Silkroad oyununda private server tanıtımları Silkroad server pvp serverleri: Pvp serverlar oyna. En kaliteli ve en yeni metin2 serverler
tanıtımları.

» Ads
  • pvp serverler
  • En iyi metin2, knight, silkroad ve diğer oyunların pvp serverlar wslik editsiz editli pvp serverler oyunları için yukarıdaki sitemizden bilgilenebilirsiniz.
  • En iyiler ilan ver