Durumum forum
Durumum soru sor Durumum yeni sorular
Kullanıcı Adı-Soyadı: Parola:
 

Aşil Tendonu

Aşil Tendonu

En iyiler, Rehber
Özellikle sporcularda aşırı kullanım nedeni ile aşil tendonunda sıklıkla doku dejenerasyonu gelişebilmektedir. Kimi zaman Tendonda ve/veya kılıfında yangı da oluşmaktadır. Topuğun hemen üstünde ağrı, hassasiyet ortaya çıkar. Koşma ve yürüme sırasında ağrı görülebilir. Bazı vakalarda ısınma ile ağrı azalırken, bazılarında egzersiz ile ağrı artışı görülebilir. Yaralanmanın tipine bağlı olarak “değişen bulgularla” ortaya çıkan tendon yaralanmaları tedavisinde topuk desteği, aşil bandajı vs. yardımcı araçlar ile birlikte fizik tedavi ve rehabilitasyon önemli bir yer tutar.
Bölgesel elektroterapi, özel masaj, germe egzersizleri denge çalışmaları içeren aşil tendonu rehabilitasyonu özellikle erken dönemde başarılı sonuçlar vermektedir. Kronik sakatlıklarda tedavi süresi oldukça uzamaktadır.
En iyi tavsiyeler
 

Silkroad server, Silkroad pvp serverlar Tanıtımları


Silkroad pvp server Online Silkroad oyununda private server tanıtımları Silkroad server pvp serverleri: Pvp serverlar oyna. En kaliteli ve en yeni metin2 serverler
tanıtımları.

» Ads
  • pvp serverler
  • En iyi metin2, knight, silkroad ve diğer oyunların pvp serverlar wslik editsiz editli pvp serverler oyunları için yukarıdaki sitemizden bilgilenebilirsiniz.
  • En iyiler ilan ver