Durumum forum
Durumum soru sor Durumum yeni sorular
Kullanıcı Adı-Soyadı: Parola:
 

MANİPÜLASYON ELLE TEDAVİ

MANİPÜLASYON ELLE TEDAVİ

En iyiler, Rehber
MANİPÜLASYON ELLE TEDAVİ

Manipülatif veya manuel terapi diye de adlandırılan elle tedavi yöntemi, Türk doktorları arasında fazla bilinmeyen, geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Avrupa, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Uzakdoğu ülkeleri gibi birçok ülkede uzun zamandır uygulanmakta ve birçok okul ile klinikte öğretilmektedir. Ülkemizde ise fizik tedavi uzmanlığı kapsamında yer almasına rağmen, yeterince bilinmemesinden dolayı, uygulanması çok az sayıda uzman doktor tarafından yapılmaktadır.

Bu tedavinin masaj ile ilgisi yoktur. Hasta bölgeye eller ile bir takım germe, bastırma, döndürme manevraları uygulanarak yapılan elle tedavi yöntemi ile hastalığın eskiliğine ve şiddetine göre ortalama 3-10 seansta, ilerlemiş durumlarda ise 15-20 seansta iyileşme sağlanmaktadır. Tedavi sırasında herhangi bir ilaç kullanımına da genellikle ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu tedavi bel ve boyun fıtıkları, kas spazmları, kontraktürler, omurga kilitlenmeleri, ense orjinli baş ağrıları ve hatta migrende başarılı sonuçlar vermektedir.Özellikle bel ve boyun fıtıklarının % 97-98’i manipülasyon ile tedavi edilebilir. Bel ve boyun fıtığı, diğer fizik tedavi yöntemleri ile de tedavi edilebilmektedir. Fakat bazen, hastalarda yüksek tansiyon, kalp-akciğer veya şeker hastalığının da birlikte olabilmesi, bu fizik tedavi yöntemlerinin uygulanmasını engelleyebilir. Manipülasyon da genellikle bu hastaların bir engel oluşturmaması da önemli diğer bir avantajdır.
Son olarak, bütün hastaların bilmesi gereken önemli bir konu; insan anatomisini ve fizyolojisini bilmeyen ehliyetsiz kişilere, bel ve boyun problemlerini çözmek için başvurmamaları gerektiğidir. Her hasta ve hastalık hekimce değerlendirilmeli, teşhis ve tedavi edilmelidir. En iyi tavsiyeler
 

Silkroad server, Silkroad pvp serverlar Tanıtımları


Silkroad pvp server Online Silkroad oyununda private server tanıtımları Silkroad server pvp serverleri: Pvp serverlar oyna. En kaliteli ve en yeni metin2 serverler
tanıtımları.

» Ads
  • pvp serverler
  • En iyi metin2, knight, silkroad ve diğer oyunların pvp serverlar wslik editsiz editli pvp serverler oyunları için yukarıdaki sitemizden bilgilenebilirsiniz.
  • En iyiler ilan ver