Durumum forum
Durumum soru sor Durumum yeni sorular
Kullanıcı Adı-Soyadı: Parola:
 

Shirodhara Masajı

Shirodhara Masajı

En iyiler, Rehber
Shirodhara Masajı : Shirodhara , alının üçüncü göz bölgesine yağ akıtılması uygulamasıdır. Geleneksel olarak susam yağı kullanılır, ancak doshik dengesizlikler için uygun olan yağlar ve uygun uçucu yağlarla yapılan karışımlar daha etkili olur.Shirodhara, sinir sistemini derin bir şekilde uyarır, sinir hormonlarını serbest bırakır, gevşeme ve hazla kendinden geçirici hisler yaratır. Hindistan da özenle yapılmış teçhisatlar kullanılır (Tavandan sarkan pirinç kaplar). Burada çok benzerlerini kimyasal malzemeler satan yerlerden ayrı bir huni olarak alına bilir.

Bu çeyrek litre yağın yarım saat boyunca alına damlamasını sağlar. Bir hasta, Shirodhara'yı ‘' beyinin diş ipi ‘' olarak tanımlarken diğer bir hasta Çakranın en üst düzeye çıkması diye tanımlamıştır. Fakat hepsi, sonunda güçlü bir bütün olma, merkezleşme ve dingin bilme duygusu kazandıkları konusunda hem fikirdirler.


Shirodhara'nın tam etkisi 30 dakikalık bir uygulamayı gerektirir, fakat bir yada iki ölçünün üstten fışkırtmalı, plastik bir masaj yağı şişesiyle 5-10 dakika uygulanması da oldukça iyi bir uygulamadır. Kısaltılmış bir Shirodhara uygulamasının kişileri iştahlandırır ve bir dahaki sefere daha uzun bir seans almasına neden olur.

Uygulama ; En iyi uygulama zamanı, masaj yada meditasyon seansından sonra, kişinin rahatlayıp sakinleştiği zamandır. Boyun rulo haline gelmiş bir havlu ile desteklenir ve baş masanın kenarından aşağı doğru hafifçe eğilir. Kişi bir pike veya battaniye ile örtülür ve dizlerin altına yuvarlak bir yastık konur. Alından akacak yağı toplamak için yere geniş bir kap konulur.Avucun ortası ile de yağın ısısı test edilir. Alının ortasına küçük damlalarla başlanır. Damlaların alnın sağ ve sol taraflarına yavaş yavaş hareket ettirilmesi keyif vericidir.

Bu sayede alının tümü başın tepesi uyarılmış olacaktır, fakat asıl yoğunlaşılması gereken yer kaşların ortasının bir inç yukarısı olan üçüncü göz çevresidir. Yağın göze akmaması ve sıçramaması için dikkat etmeliyiz. Bazı uygulamacılar gözleri pamuk veya bezle kapatırlar. İşlem sona erdiğinde alındaki ve saçlardaki fazla yağ küçük bir havlu ile silinir. Kişi derin gevşeme durumundayken 5-30 dakika kadar dinlenmesi beklenir. Bu işlemden sonra kişiye birkaç saat hafif faaliyetlerde bulunması önerilir. En iyi tavsiyeler
 

Silkroad server, Silkroad pvp serverlar Tanıtımları


Silkroad pvp server Online Silkroad oyununda private server tanıtımları Silkroad server pvp serverleri: Pvp serverlar oyna. En kaliteli ve en yeni metin2 serverler
tanıtımları.

» Ads
  • pvp serverler
  • En iyi metin2, knight, silkroad ve diğer oyunların pvp serverlar wslik editsiz editli pvp serverler oyunları için yukarıdaki sitemizden bilgilenebilirsiniz.
  • En iyiler ilan ver